iletişim
BALTIK

BALTIK

BEYAZ GECELER!!!
HELSİNKİ-TALİNN-PARNU-RİGA-VİLNİUS-VARŞOVA-KRAKOV
İZMİR-İSTANBUL
6 GECE - 7 GÜN / 3* ve 4* OTELLER

Tur Programını Yazdır
6 GECE - 7 GÜN

TANITIM

Gün:İZMİR-HELSİNKİ-TALİNN

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 04:30’da buluşuyor, bilet ve gümrük işlemlerini takiben Sun Express Havayollarının direk uçuşu ile saat 06:25’de hareket ediyoruz. Saat 10:10’da Helsinki’ye varışımızı takiben bizi bekleyen özel otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Sibelus Anıtı ve Parkı, Senato Meydanı, Oyma Kaya Kilisesi, Kongre Binası, Başkanlık Sarayı ve Pazar yeri, Olimpiyat Stadı ve Kulesi, Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrası, öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Mola sonrası limana geçiyor ve gemi ile Estonya’nın başkenti Tallinn’e geçiyoruz. Varışımızla birlikte Tallinn şehir turumuza başlıyoruz. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılarını görüyoruz. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiyoruz. Sonrasında “Old Town” merkezinde serbest zamanımız oluyor. Konaklama Talinn’de otelimizde.

Gün:TALLINN-PARNU-RİGA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket ediyoruz. Estonya'nın yazlık kasabası olan Parnu'da alacağımız molada, cafe ve küçük dükkanları ile hoş bir cadde olan Rüütli Caddesi’nde kahvelerimizi içiyoruz. Mola sonrası yola devam edip, öğle saatlerinde Riga’ya ulaşıyoruz. 1201 yılında kurulan şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapıları ziyarete başlıyoruz. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından, alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra dinlenmek üzere otelimize geçiypruz. Konaklama Riga’da otelimizde.

Gün:RİGA-VİLNİUS

Sabah kahvaltısının ardından, Litvanya’nın Başkenti Vilnius’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Litvanya’nın Başkenti’ne varıp, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış Old Town turumuzu yapıyoruz. St. Peter ve St.Paul Kilisesi, Vilnius Katedrali ve Meydanı, Gediminas Kulesi ve Heykeli, Dawn Kapısı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Vilnius’ta.

Gün:VİLNİUS-VARŞOVA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Polonya’nın başkenti Varşova’ya hareket ediyoruz. Akşamüzeri şehre ulaşıp, şehir turumuza başlıyoruz. 2. Dünya Savaşı sırasında Hitler’ in emri ile yerle bir edilen Varşova’da; Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Kale Meydanı, Vidokovy Kulesi, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Bilim ve Kültür Sarayı, 3. Zygmunt’un Sütun Heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi, Kopernik Meydanı, Kutsal Haç Kilisesi, Cafe, Barları ve çiçekli kaldırımları ile ünlü Novi Swiat Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Turun sonrası dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Varşova’da Otelimizde.

Gün:VARŞOVA-KRAKOV

Kahvaltı ardından, Varşova Parkı’nı ve sembol yapılarından Bilinmeyen Asker Anıtı’nı ziyaret ile turumuza başlıyoruz. Kahve molasının ardından Krakow’a doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra ulaşacağımız Krakow’da şehir turumuza başlıyoruz. 2. Dünya Savaşı sırasında Polonya’nın tek zarar görmeyen şehri ve Polonya’nın eski başkentinde yapacağımız şehir turundaİ Avrupa’daki en büyük Ortaçağ Meydanı olan Rynek Glowny, Wavel Sarayı Kompleksi, Wisla Nehri, Maria Magdelena Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Krakow’da Otelimizde.

Gün:KRAKOV-LVİV

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından (randevu alınabilmesi durumunda) dünyanın en eski tuz madenlerinden Wielieczka Tuz Madenleri’ni görmeye gidiyoruz. Tuzdan yapılmış heykelleri, şamdanları göreceğimiz içerisinde çok güzel bir katedralin de yer aldığı bu maden ziyaretimizin ardından Ukrayna’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşamüzeri Lviv’e ulaşıp, otelimize yerleşiyoruz.

Gün:LVİV-İSTANBUL-İZMİR

Sabah kahvaltısından sonra Lviv şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Old Town Merkezi göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Mola sonrası havalimanına geçiyor ve saat 19:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından, yapacağımız aktarma ile 00:50’de İzmir’e ulaşıp, bir başka MAVİ TOUR organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

TUR PROGRAM

FİYATLAR


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 • İzmir-Helsinki gidiş, Lviv-İzmir dönüş uçak biletleri
 • Helsinki-Tallinn Gemi Geçişi
 • 4* Otellerde 6 gece Konaklama
 • Otellerde alınan Sabah Kahvaltıları
 • Havaalanı Vergileri
 • Tüm Turlar
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası
 
 • Vize ücreti ve servis bedeli (130€)
 • Seyahat sağlık sigortası (15€)
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli (15₺)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, Saray, Örenyeri vb. giriş ücretleri

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

Geçerli çok girişli SHENGEN vizesi veya YEŞİL PASAPORTU olanlar için vize yoktur.
Yukarıda belirtilen uçuş saatleri havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz
Uçak yolculuğu esnasında yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 8 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Mavi Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
18 yaş altında katılımcılar için anne babadan muvakatname (2 adet) verilmesi istenmektedir. İptal ve iade şartları; 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliğine tabidir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama   Otel Arama
Tarih:
 
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Kategoriler